18 sierpnia 2015

Czy piecyk wolnostojący jest w stanie zastąpić tradycyjny kominek?

piecyk wolnostojącyWiele osób uważa, że w rzeczywistości nie będzie to niemożliwe i takie rozwiązania nie są dużo mniej efektywne niż palenisko klasyczne. Dodatkowo często okazuje się, że można liczyć na takie ogrzewanie jako na element, który będzie dogrzewał mieszkanie. Trudno liczyć na to, że piecyk na drewno da nam tyle samo ciepła co tradycyjne palenisko ale zawsze będzie go nieco więcej.

Jeśli uda nam się skutecznie zestawić różne formy ogrzewania może się okazać, że nie będą one dużo gorsze i mniej skuteczne niż te klasyczne. Dodatkowo można je zawsze montować w różnych pomieszczeniach, gdzie klasyczny kominek nie miał by szans się zmienić. Oczywiście kupujący sam może zdecydować jakie kolory czy wzory może mieć dany piecyk.

W ofercie sklepów znajdziemy zarówno piecyki uniwersalne, które będą się doskonale sprawdzać niezależnie od tego, gdzie się znajdą jak i takie, które mają elegancką formę i mogą być zastosowane w klasycznych pomieszczeniach. Nawet znajdują się w sprzedaży bardzo małe piecyki, które nie będą swoimi rozmiarami większe niż odkurzacz. Oczywiście znajdziemy i takie bardzo rozległe, dzięki którym można ogrzać pomieszczenia o bardzo dużej wielkości. Nigdy nie trzeba również montować ich na sposób stały tak samo jak się to robi w przypadku kominku. Takie piecyki są bardziej jak meble i można je zawsze zabrać ze sobą, gdy stajemy w obliczu przeprowadzki. Jest to takie rozwiązanie, które ma bardzo wiele innowacyjnych form i nie będzie już nowością, że zastosowane są tam różne przeszklone elementy, dzięki którym wszystko estetycznie się prezentuje.

piecykDodatkowo oczywiście ciągle się pracuje nad mocą takich piecyków, by ilość gwarantowanego przez nie ciepła była jak największa. Piecyk tego rodzaju charakteryzuje się także bardzo wysoką sprawnością energetyczną i to zawsze będzie dość istotną sprawą. Przy średnich produktach można już oczekiwać sprawności energetycznej, która będzie w stanie sięgnąć około 70%. Dlatego montaż takiego piecyka tak naprawdę jest racjonalnym rozwiązaniem, na które warto się decydować.