21 sierpnia 2015

Kozy - piece wolnostojące

koza wolnostojącaMożna zauważyć, że o piecach wolnostojących coraz częściej mówi się bardzo dobrze. Co za tym idzie rośnie również zainteresowanie takimi piecami i wiele osób decyduje się na ich montaż. Jeśli natomiast macie na temat takich pieców złe skojarzenia to musimy was uspokoić i powiedzieć, że obecnie są to piece, które zdecydowanie się zmieniły. Stały się one dużo bardziej funkcjonalne, są dużo bardziej estetycznie zrealizowane i rzeczywiście funkcjonują naprawdę bardzo dobrze.

Jednocześnie jednak warto raczej stawiać na nie jako na element dogrzewający niż ogrzewający mieszkanie. W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość takich pieców, które można sobie postawić w mieszkaniu. Każdy może decydować się na taką ilość pieców, która jemu będzie odpowiadać. Jednocześnie jednak jest ograniczenie ponieważ jeden piec musi być podłączony do jednego przewodu kominowego. Sam przewód musi być dodatkowo zaopiniowany przez kominiarza, by w ogóle mógł zostać wykorzystany. Jest to zalecenie, które trzeba bezwzględnie przestrzegać. Obecnie tego rodzaju piece są już wykonywane z różnorakich materiałów, ale najczęściej nadal realizuje się je ze stali i żeliwa. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, ale gdy wybieramy jeden konkretny warto zawsze patrzeć na swoje potrzeby.

koza piecykPiece żeliwne mogą irytować ponieważ długo się nagrzewają. Ale jednocześnie będą potem dłużej trzymać ciepło. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe i to może przemawiać na ich korzyść i będzie można z nich korzystać naprawdę przez długi czas. Nie bez znaczenia jest także to, że będą one droższe niż piece stalowe, ale te nagrzewają się szybko. Materiał z jakiego jest dany piec powinien być dla nas ważny i warto zwracać uwagę na ten element nim podejmie się decyzje o zakupie. Duże znaczenie dla kupujących na pewno będzie miał fakt, że taki piec charakteryzuje się sprawnością, która może być na poziomie 70%. Jest to bardzo dobry wynik a kozy dzięki temu stają się dużo bardziej uniwersalne. Na kupno tego pieca można się zdecydować nawet, gdy ma się małe mieszkanie. Koza traktowana może być jak mebel ponieważ ma przenośny charakter i zawsze można ją zabrać ze sobą.