3 sierpnia 2015

Piec wolnostojący

piecyk kozaRaczej każdemu z nas tak zwana koza będzie się kojarzyć przede wszystkim z biedą i raczej nie przynosi dobrych myśli. Poza tym mogą się nam pojawić w głowie również koksowniki z okresu stanu wojennego. Taki obraz pieców wolnostojących jednak powoli znika i okazuje się, że nowoczesne kozy są coraz bardziej atrakcyjne pod kątem estetycznym.

Znaczenie ma również fakt, że są one przygotowane w taki sposób, że mają bardzo dobrą wydajność i dzięki temu będzie można przy ich pomocy ogrzać nawet jakieś duże pomieszczenie. Oczywiście przy ich pomocy można także wprowadzić do pomieszczenia miły nastrój. Ważne będzie również to, że zmiany, które pojawiły się w zakresie pieców wolnostojących nie odbiły się w sposób znaczących na ich cenie. Dlatego, gdy będziemy analizować ich zakup okaże się, że najczęściej koszty związane z kupnem takiego pieca będą podobne jak przy wykonaniu kominka klasycznego.

piecyk typu kozaW większości przypadków mówiąc o kozach powinniśmy myśleć o piecach, które przygotowane są ze stali oraz żeliwa. Wśród materiałów, które są wykorzystywane jest także szkło i kafle ceramiczne. Oczywiście stosuje się również cegły szamotowe, dzięki którym piec jest w stanie przez dłuższy okres czasu utrzymać stosowną temperaturę.

Koszt zakupu? Ceny są bardzo zróżnicowane Małe piece kosztują około kilkaset złotych ale można zdecydować się również na ogromny piec, który będzie dodatkowo zdobiony i taki będzie kosztował już kilkanaście tysięcy. Moc również będzie zróżnicowana i trzeba ja dopasować do pomieszczenia, które ma być przy pomocy takiego pieca ogrzewane. W sprzedaży są piece na drewno, brykiet, pellet ale również i na węgiel. Oczywiście jednoznaczne określenie, który piec warto kupić nie będzie takie proste. Dużo będzie zależeć między innymi od tego jak piec będzie wykorzystywany.

piecyk typu kozaW sprzedaży mamy piece, które mogą jedynie dogrzewać jakieś pomieszczenia jak i też takie propozycje, które mają pomieszczenie ogrzać w całości. Dlatego trzeba te wszystkie elementy dobrze ze sobą zestawić i brać pod uwagę jakie mamy oczekiwania. W ten sposób uda nam się zdecydowanie łatwiej wybrać taki piec, który rzeczywiście będzie nam odpowiadał.