27 lipca 2015

Piece na pellet, ekonomicznie i ekologicznie

piecyk na pelletRozwój i innowacyjna myśl technologiczna, to jedne z tych zdobyczy cywilizacyjnych, które bez wątpienia służą człowiekowi, w każdej dziedzinie życia. Któż by przypuszczał, że znajdą również zastosowanie w systemie grzewczym?

Owocem działań technologicznych, cieszącym się rosnącą popularnością jest piecyk, którego paliwem jest pellet, a więc sprasowane odpady drzewne w formie wygodnego granulatu. Tego typu piece zyskują coraz większe grono wielbicieli, bowiem są nie tylko niezwykle funkcjonalne, na wysokim poziomie estetycznym, ale przede wszystkim są ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ piecyki spalają nie tylko dobrej jakości pellet, ale i odpady drewniane takie, jak wióry i trociny.

Pellet to bardzo wydajny materiał opałowy, a patrząc przez pryzmat tego, jest przyjazny środowisku, bowiem nie produkuje dużych ilości efektów ubocznych, takich jak popiół czy sadza. Po drugie, emisja spalin oraz gazów, które szkodzą naszej atmosferze jest zredukowana do minimum. Producenci, tego typu opału zachęcają do troski o środowisko naturalne, ustalając stosunkowo niskie ceny pelletu, jak na ekologiczne paliwo.

wydajność pelletuWydajność pelletu jest jednocześnie wyznacznikiem oszczędności, a przy tym, piecyki są bardzo proste w instalacji, analogicznie, jeśli weźmiemy pod uwagę również kontrolę ciepła. Montaż jest niemalże intuicyjnym procesem, zaś sterowanie nie wymaga od nas ustalania konkretnej temperatury. Co ciekawe, również elektronika, automatyka odcisnęły piętno na funkcjonowaniu piecyków, bowiem coraz częściej wyposażone są one w czujnik temperatury, a sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

Wspomniany czujnik jest istotnym elementem, ponieważ kontroluje on nie tylko zewnętrzną temperaturę, ale także i paleniska. Spalanie dostosowane jest do konkretnych potrzeb, co minimalizuje ryzyko marnowania energii, a co się z tym wiąże oszczędza pieniądze. Dzięki zastosowaniu w piecyku innowacyjnych rozwiązań, działania użytkownika ograniczają się jedynie do włączenia/wyłączenia urządzenia, napełnienie zasobnika. Czy jest łatwiejszy sposób do osiągnięcia ciepła?